TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR18AB00C3204AI
TXR18AB00C3204AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR18AB00C3204AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 OLIVE
Datasheet Download
TXR18AB00C3204AI.pdf
Availability of TXR18AB00C3204AI
QUANTITY
TXR18AB00C3204AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR18AB00C3204AI
Internal Part NumberEIS-TXR18AB00C3204AI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Cable Opening-
Diameter - Outside2.161" (54.90mm)
Shell Size - Insert32
Thread Size1 7/8-16 UN
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR18AB00C3204AI
TXR18AB00C3204AI Details Description
Related parts for TXR18AB00C3204AI
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HOUSING 50POS .100" DOUBLE datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS DL 2MM 8GOLD T/H datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 ESD 8NSOIC datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ6B datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 550 OHM 10A SMD datasheet.pdf
CAP FILM 560PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf