TE Connectivity Raychem Cable Protection TXR18AB45-2218AI
TXR18AB45-2218AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR18AB45-2218AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE
Datasheet Download
TXR18AB45-2218AI.pdf
Availability of TXR18AB45-2218AI
QUANTITY
TXR18AB45-2218AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR18AB45-2218AI
Internal Part NumberEIS-TXR18AB45-2218AI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.598" (40.60mm)
Shell Size - Insert22
Thread Size1 1/4-18 UNEF
Cable Exit45°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR18AB45-2218AI
TXR18AB45-2218AI Details Description
Related parts for TXR18AB45-2218AI
RES SMD 1.27KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 21X21X19.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
FUSE 125A 700V NON STD FAST datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.08A 200 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CRIMP-SET PZ 3 T datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
100UF 50V 9.779X39.014 105C AXI datasheet.pdf