TE Connectivity Raychem Cable Protection TXR18AB90-2208AI
TXR18AB90-2208AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR18AB90-2208AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE
Datasheet Download
TXR18AB90-2208AI.pdf
Availability of TXR18AB90-2208AI
QUANTITY
TXR18AB90-2208AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR18AB90-2208AI
Internal Part NumberEIS-TXR18AB90-2208AI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.598" (40.60mm)
Shell Size - Insert22
Thread Size1 1/4-18 UNEF
Cable Exit90°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR18AB90-2208AI
TXR18AB90-2208AI Details Description
Related parts for TXR18AB90-2208AI
IC MCU 8BIT 768B OTP 20SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A SOT23L-6 datasheet.pdf
RES SMD 2.49M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
MA-3500D BACK BOARD datasheet.pdf
F3SJ-A0695P20 datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf