TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR21AB00-1208AI2-CS2472
TXR21AB00-1208AI2-CS2472 picture photo
Mfg. Part Number
TXR21AB00-1208AI2-CS2472
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 12 OLIVE
Datasheet Download
TXR21AB00-1208AI2-CS2472.pdf
Availability of TXR21AB00-1208AI2-CS2472
QUANTITY
TXR21AB00-1208AI2-CS2472 Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR21AB00-1208AI2-CS2472
Internal Part NumberEIS-TXR21AB00-1208AI2-CS2472
Cable Opening-
Diameter - Outside0.970" (24.65mm)
Shell Size - Insert12
Thread Size11/16-24 UNEF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR21AB00-1208AI2-CS2472
TXR21AB00-1208AI2-CS2472 Details Description
Related parts for TXR21AB00-1208AI2-CS2472
TERM RECT 12-10AWG #6 SOLIS datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 2-DIP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SSOP datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH 16BIT D 48-TSSOP datasheet.pdf
SNSW 6A+BK 3/16 NONE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD VT/STDF GF LF datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2 BK 150' datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf