TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR21AB00-1820BI
TXR21AB00-1820BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR21AB00-1820BI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 18 OLIVE
Datasheet Download
TXR21AB00-1820BI.pdf
Availability of TXR21AB00-1820BI
QUANTITY
TXR21AB00-1820BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR21AB00-1820BI
Internal Part NumberEIS-TXR21AB00-1820BI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.352" (34.35mm)
Shell Size - Insert18
Thread Size1 1/16-18 UNEF
Ingress Protection-
Includes8 pcs - 2 pc Backshell, 1 Braid, 2 O-Rings, 2 Screws, 1 Tinel Ring
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR21AB00-1820BI
TXR21AB00-1820BI Details Description
Related parts for TXR21AB00-1820BI
RES SMD 82 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 190MA 200 MOHM datasheet.pdf
THERM NTC 22KOHM 10% 0805 SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-3 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 22AWG datasheet.pdf
RES 100K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ TOP VIEW SHLD datasheet.pdf
120 mA, Current Sinking, 10-Bit, I2C DAC IC datasheet.pdf