TE Connectivity Raychem Cable Protection TXR21AB00-2216BI
TXR21AB00-2216BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR21AB00-2216BI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE
Datasheet Download
TXR21AB00-2216BI.pdf
Availability of TXR21AB00-2216BI
QUANTITY
TXR21AB00-2216BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR21AB00-2216BI
Internal Part NumberEIS-TXR21AB00-2216BI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationTXR21 Drawing 10/Jul/2015
Cable Opening-
Diameter - Outside1.596" (40.55mm)
Shell Size - Insert22
Thread Size1 5/16-18 UNEF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR21AB00-2216BI
TXR21AB00-2216BI Details Description
Related parts for TXR21AB00-2216BI
Crystal 9.8304MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SOJ, 2.85mm pitch datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FERRITE BEAD 220 OHM .20A 0402 datasheet.pdf
SWITCH SPST 3 SEC STRAIGHT TERM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 10A 28VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
CONN INSERT 6POS PIN datasheet.pdf