TE Connectivity Raychem Cable Protection TXR40AB00-1004BI
TXR40AB00-1004BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40AB00-1004BI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B OLIVE
Datasheet Download
TXR40AB00-1004BI.pdf
Availability of TXR40AB00-1004BI
QUANTITY
TXR40AB00-1004BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40AB00-1004BI
Internal Part NumberEIS-TXR40AB00-1004BI
Cable Opening-
Diameter - Outside0.827" (21.00mm)
Shell Size - Insert11, B
Thread SizeM15x1
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Includes4 pcs - 1 Backshell, 1 Braid, 1 O-Ring, 1 Tinel Ring
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40AB00-1004BI
TXR40AB00-1004BI Details Description
Related parts for TXR40AB00-1004BI
IC DCODER/DMUX DUAL 2-4 16-SOIC datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR LM22670 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 24AWG 15SAU 4CKT datasheet.pdf
N.M.FIT HDR HSG ASSY datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.61K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 90POS SMD datasheet.pdf