TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40AB00-1007BI
TXR40AB00-1007BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40AB00-1007BI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B OLIVE
Datasheet Download
TXR40AB00-1007BI.pdf
Availability of TXR40AB00-1007BI
QUANTITY
TXR40AB00-1007BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40AB00-1007BI
Internal Part NumberEIS-TXR40AB00-1007BI
Cable Opening-
Diameter - Outside0.827" (21.00mm)
Shell Size - Insert11, B
Thread SizeM15x1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40AB00-1007BI
TXR40AB00-1007BI Details Description
Related parts for TXR40AB00-1007BI
JUMPER-H1500TR/A3049Y/X 10" datasheet.pdf
FERRULE 25.0MM 32 1 = 100PCS datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 5.0V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN FPC VERT 50POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
BUTTON FOR AML41D INDIC ONLY datasheet.pdf
0.25W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
DIODE GPP 2A 600V DO-214AC datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1.3NH 250MA 600 MOHM datasheet.pdf