TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40AB00-1204AI
TXR40AB00-1204AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40AB00-1204AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13C OLIVE
Datasheet Download
TXR40AB00-1204AI.pdf
Availability of TXR40AB00-1204AI
QUANTITY
TXR40AB00-1204AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40AB00-1204AI
Internal Part NumberEIS-TXR40AB00-1204AI
Cable Opening-
Diameter - Outside0.964" (24.50mm)
Shell Size - Insert13, C
Thread SizeM18x1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40AB00-1204AI
TXR40AB00-1204AI Details Description
Related parts for TXR40AB00-1204AI
CAP CER 8200PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
MBXL VERT RCPT 8P+32S+8P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 118 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf