TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40AB00-2210AI2
TXR40AB00-2210AI2 picture photo
Mfg. Part Number
TXR40AB00-2210AI2
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H OLIVE
Datasheet Download
TXR40AB00-2210AI2.pdf
Availability of TXR40AB00-2210AI2
QUANTITY
TXR40AB00-2210AI2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40AB00-2210AI2
Internal Part NumberEIS-TXR40AB00-2210AI2
Cable Opening-
Diameter - Outside1.575" (40.00mm)
Shell Size - Insert23, H
Thread SizeM34x1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40AB00-2210AI2
TXR40AB00-2210AI2 Details Description
Related parts for TXR40AB00-2210AI2
CONN PLUG 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT MG HD 5 PORTS RJ45 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
SAW RESONATOR 916.50MHZ SM3838-6 datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
HEADER 8POS 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
PRECISION CLAMP datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf