TE Connectivity Raychem Cable Protection TXR40AB00-2214BI
TXR40AB00-2214BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40AB00-2214BI
Datasheet Download
TXR40AB00-2214BI.pdf
Availability of TXR40AB00-2214BI
QUANTITY
TXR40AB00-2214BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40AB00-2214BI
Internal Part NumberEIS-TXR40AB00-2214BI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.575" (40.00mm)
Shell Size - Insert23, H
Thread SizeM34x1
Cable Exit180°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40AB00-2214BI
TXR40AB00-2214BI Details Description
Related parts for TXR40AB00-2214BI
FIXED IND 2.2MH 140MA 6.5 OHM datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG18A/AF18/AFE18T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DL 30GOLD SMD datasheet.pdf
RES 9.65 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.87KOHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
MINI TWINAX LOOP PLUG 78 OHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 160VDC datasheet.pdf