TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40AB45-2207AI
TXR40AB45-2207AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40AB45-2207AI
Datasheet Download
TXR40AB45-2207AI.pdf
Availability of TXR40AB45-2207AI
QUANTITY
TXR40AB45-2207AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40AB45-2207AI
Internal Part NumberEIS-TXR40AB45-2207AI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.575" (40.00mm)
Shell Size - Insert23, H
Thread SizeM34x1
Cable Exit45°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40AB45-2207AI
TXR40AB45-2207AI Details Description
Related parts for TXR40AB45-2207AI
RES 80.6K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SW 3BIAS TONE H/V 2.2V 20QSOP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 40W datasheet.pdf