TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40AZ00-2218AI
TXR40AZ00-2218AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40AZ00-2218AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H BLK
Datasheet Download
TXR40AZ00-2218AI.pdf
Availability of TXR40AZ00-2218AI
QUANTITY
TXR40AZ00-2218AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40AZ00-2218AI
Internal Part NumberEIS-TXR40AZ00-2218AI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Cable Opening-
Diameter - Outside1.575" (40.00mm)
Shell Size - Insert23, H
Thread SizeM34x1
Cable Exit180°
MaterialAluminum Alloy
PlatingZinc Nickel
ShieldingShielded
ColorBlack
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40AZ00-2218AI
TXR40AZ00-2218AI Details Description
Related parts for TXR40AZ00-2218AI
IC PWR SWITCH 1CH 500MA 8-MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 2500PF 7.5KV X5S RADIAL datasheet.pdf
IC PWR MGMT 9LDO 98BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 595MA 550 MOHM TH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 240W datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
TRIAC 800V 12A 10MA TO-220AB datasheet.pdf
LD 4MM P-P PVC .75 200CM BLACK datasheet.pdf