TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40SJ00-2208AI
TXR40SJ00-2208AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40SJ00-2208AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H M34
Datasheet Download
TXR40SJ00-2208AI.pdf
Availability of TXR40SJ00-2208AI
QUANTITY
TXR40SJ00-2208AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40SJ00-2208AI
Internal Part NumberEIS-TXR40SJ00-2208AI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.575" (40.00mm)
Shell Size - Insert23, H
Thread SizeM34x1
Cable Exit180°
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Includes4 pcs - 1 Backshell, 1 Braid, 1 O-Ring, 1 Tinel Ring
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40SJ00-2208AI
TXR40SJ00-2208AI Details Description
Related parts for TXR40SJ00-2208AI
CLIP AUTO ANALYZER STEEL 10A datasheet.pdf
BRACKET RT ANG MOUNT 6-32 STEEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER ANALOG 24SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 49MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC-M 15/60 AL datasheet.pdf
CONN FFC VERT 22POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
OSC CMEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf