TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40SJ00-2210BI
TXR40SJ00-2210BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40SJ00-2210BI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H M34
Datasheet Download
TXR40SJ00-2210BI.pdf
Availability of TXR40SJ00-2210BI
QUANTITY
TXR40SJ00-2210BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40SJ00-2210BI
Internal Part NumberEIS-TXR40SJ00-2210BI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.575" (40.00mm)
Shell Size - Insert23, H
Thread SizeM34x1
Cable Exit180°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40SJ00-2210BI
TXR40SJ00-2210BI Details Description
Related parts for TXR40SJ00-2210BI
IC REG LDO 5V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT datasheet.pdf
IC DRIVER LIQ CRYSTL DISP 44PLCC datasheet.pdf
MULTI-PAIR 50COND 24AWG 100' datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 4DFN datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf