TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40SJ00-2218BI
TXR40SJ00-2218BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40SJ00-2218BI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H M34
Datasheet Download
TXR40SJ00-2218BI.pdf
Availability of TXR40SJ00-2218BI
QUANTITY
TXR40SJ00-2218BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40SJ00-2218BI
Internal Part NumberEIS-TXR40SJ00-2218BI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.575" (40.00mm)
Shell Size - Insert23, H
Thread SizeM34x1
Cable Exit180°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40SJ00-2218BI
TXR40SJ00-2218BI Details Description
Related parts for TXR40SJ00-2218BI
IC CTRLR REG DUAL HS TERM 10MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 2CH PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
INSULTHERM TRU-FIT 0AWG 100' datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE PIN datasheet.pdf
RUGGED USB A RA-PCB USB A datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 39 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 1200VDC RADIAL datasheet.pdf