TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR40SJ00-2412AI
TXR40SJ00-2412AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR40SJ00-2412AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25J M37
Datasheet Download
TXR40SJ00-2412AI.pdf
Availability of TXR40SJ00-2412AI
QUANTITY
TXR40SJ00-2412AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR40SJ00-2412AI
Internal Part NumberEIS-TXR40SJ00-2412AI
Cable Opening-
Diameter - Outside1.713" (43.50mm)
Shell Size - Insert25, J
Thread SizeM37x1
Cable Exit180°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR40SJ00-2412AI
TXR40SJ00-2412AI Details Description
Related parts for TXR40SJ00-2412AI
Crystal 19.6608MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC OPAMP GP 60KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RES WW 3W 27 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 14 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
RES 2.785K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL CROSS CONN ZQV 6N/3 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
IC CAP SENSE CTRLR 2CAP 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.2A 4TMLF datasheet.pdf