TE Connectivity Raychem Cable Protection TXR41AB00-1004BI
TXR41AB00-1004BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR41AB00-1004BI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ10 11 OLIV
Datasheet Download
TXR41AB00-1004BI.pdf
Availability of TXR41AB00-1004BI
QUANTITY
TXR41AB00-1004BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR41AB00-1004BI
Internal Part NumberEIS-TXR41AB00-1004BI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification497055-000 Adaptors 12/Feb/2015
Cable Opening-
Diameter - Outside0.720" (18.29mm)
Shell Size - Insert10, 11
Thread Size9/16-24 UNEF
Cable Exit180°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR41AB00-1004BI
TXR41AB00-1004BI Details Description
Related parts for TXR41AB00-1004BI
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 44.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CHECK METER datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 20% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 25V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf