TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR41AB00-1005BI
TXR41AB00-1005BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR41AB00-1005BI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ10 11 OLIV
Datasheet Download
TXR41AB00-1005BI.pdf
Availability of TXR41AB00-1005BI
QUANTITY
TXR41AB00-1005BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR41AB00-1005BI
Internal Part NumberEIS-TXR41AB00-1005BI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable Opening-
Diameter - Outside0.720" (18.29mm)
Shell Size - Insert10, 11
Thread Size9/16-24 UNEF
Cable Exit180°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR41AB00-1005BI
TXR41AB00-1005BI Details Description
Related parts for TXR41AB00-1005BI
IC ADC 8CH 12BIT 400KSPS 28-QSOP datasheet.pdf
CONN RECPT 10POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 10POS datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSI GAUGE TO-8 datasheet.pdf
TPUTTY 502 FG2 070 18" X 18" datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf