TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR41AB00-2014AI2
TXR41AB00-2014AI2 picture photo
Mfg. Part Number
TXR41AB00-2014AI2
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 21 OLIV
Datasheet Download
TXR41AB00-2014AI2.pdf
Availability of TXR41AB00-2014AI2
QUANTITY
TXR41AB00-2014AI2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR41AB00-2014AI2
Internal Part NumberEIS-TXR41AB00-2014AI2
Cable Opening-
Diameter - Outside1.468" (37.29mm)
Shell Size - Insert20, 21
Thread Size1 3/16-18 UNEF
Cable Exit180°
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR41AB00-2014AI2
TXR41AB00-2014AI2 Details Description
Related parts for TXR41AB00-2014AI2
CONN TERM MALE 22-28AWG GOLD datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 4.5A D-PAK datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR PWM UVLO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 534 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf