TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR54SJ00-1204AI
TXR54SJ00-1204AI picture photo
Mfg. Part Number
TXR54SJ00-1204AI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 7-12S
Datasheet Download
TXR54SJ00-1204AI.pdf
Availability of TXR54SJ00-1204AI
QUANTITY
TXR54SJ00-1204AI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR54SJ00-1204AI
Internal Part NumberEIS-TXR54SJ00-1204AI
Cable Opening-
Diameter - Outside0.854" (21.70mm)
Shell Size - Insert7, 12, 12S
Thread Size3/4-20 UNEF
Cable Exit180°
MaterialStainless Steel
PlatingPassivated
ShieldingShielded
Color-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR54SJ00-1204AI
TXR54SJ00-1204AI Details Description
Related parts for TXR54SJ00-1204AI
FIXED IND 270UH 5.5A 60 MOHM TH datasheet.pdf
IC REGISTERD TRCVR 16BIT 56TSSOP datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE RS232 datasheet.pdf
CORDSET FOR D4BF SW 90DEG 3FT datasheet.pdf
RES 15 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 114K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf