TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine TXR54SJ90-1005BI
TXR54SJ90-1005BI picture photo
Mfg. Part Number
TXR54SJ90-1005BI
Brief Description
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10-10SL
Datasheet Download
TXR54SJ90-1005BI.pdf
Availability of TXR54SJ90-1005BI
QUANTITY
TXR54SJ90-1005BI Order Process
Ship out your order
Specifications of TXR54SJ90-1005BI
Internal Part NumberEIS-TXR54SJ90-1005BI
Cable Opening-
Diameter - Outside0.732" (18.60mm)
Shell Size - Insert10, 10S, 10SL
Thread Size5/8-24 UNEF
Cable Exit90°
MaterialStainless Steel
PlatingPassivated
ShieldingShielded
Color-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TXR54SJ90-1005BI
TXR54SJ90-1005BI Details Description
Related parts for TXR54SJ90-1005BI
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 41POS SCKT datasheet.pdf
22MM YELLOW 24V SOLDER TERMINALS datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 1000 OHM 2020 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 75NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf