Laird Technologies - Signal Integrity Products TYS40183R3M-10
TYS40183R3M-10 picture photo
Mfg. Part Number
TYS40183R3M-10
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.23A 70 MOHM
Datasheet Download
TYS40183R3M-10.pdf
Availability of TYS40183R3M-10
QUANTITY
TYS40183R3M-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TYS40183R3M-10
Internal Part NumberEIS-TYS40183R3M-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, TYS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.23A
Current - Saturation2.45A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant44MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.070" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TYS40183R3M-10
TYS40183R3M-10 Details Description
Related parts for TYS40183R3M-10
POT 2.5K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CODEC AUDIO R-DVD 3.3V 64LQFP datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 90BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
I/O MOD 24 DIGITAL 16 SOLID ST datasheet.pdf
RES 2.84K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SOD123 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
125V RED NEON datasheet.pdf
CAP FILM 180PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf