Laird Technologies - Signal Integrity Products TYS40203R3M-10
TYS40203R3M-10 picture photo
Mfg. Part Number
TYS40203R3M-10
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 1.4A 70 MOHM SMD
Datasheet Download
TYS40203R3M-10.pdf
Availability of TYS40203R3M-10
QUANTITY
TYS40203R3M-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TYS40203R3M-10
Internal Part NumberEIS-TYS40203R3M-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, TYS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating1.4A
Current - Saturation3.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant44MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TYS40203R3M-10
TYS40203R3M-10 Details Description
Related parts for TYS40203R3M-10
POT SLIDE 10K OHM .05W 45MM datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS W/O POSTS SMD datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD7705 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM GOLD 7POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
WASHER FLAT M2.5 NYLON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CONN DSUB ASSY 9POS datasheet.pdf