Murata Electronics North America TZ03T200B169B00
TZ03T200B169B00 picture photo
Mfg. Part Number
TZ03T200B169B00
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
TZ03T200B169B00.pdf
Availability of TZ03T200B169B00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TZ03T200B169B00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TZ03T200B169B00
Internal Part NumberEIS-TZ03T200B169B00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship TZ03T200B169B00 today.
SeriesTZ03T200B
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-TZ03T200B169B00
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksTZ03T20, TZ03T200B169B00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TZ03T200B169B00 Details Description
Related parts for TZ03T200B169B00
FIXED IND 680NH 150MA 600 MOHM datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.6A SOT-23 datasheet.pdf
IC CLK BUF 1:10 200MHZ 24TSSOP datasheet.pdf
HAND TOOL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 2W 4525 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN FEED-THRU TERM BLOCK 4POS datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 51NF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
JUMPER CBL ASSY 1HEADER 2LD 18" datasheet.pdf