Murata Electronics North America TZ03Z050BR169
TZ03Z050BR169 picture photo
Mfg. Part Number
TZ03Z050BR169
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
TZ03Z050BR169.pdf
Availability of TZ03Z050BR169
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TZ03Z050BR169 Order Process
Ship out your order
Specifications of TZ03Z050BR169
Internal Part NumberEIS-TZ03Z050BR169
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship TZ03Z050BR169 today.
SeriesTZ03Z05
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-TZ03Z050BR169
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksTZ03Z0, TZ03Z050BR169 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TZ03Z050BR169 Details Description
Related parts for TZ03Z050BR169
CONN HDR BRKWAY 60POS R/A DUAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 350MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH DIP SPST EXT ACT 8POS 24V datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V JB 0402 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 130POS .050 SMD datasheet.pdf
MOD BRIDGE DBLR 25A 1000V D-19 datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf