Murata Electronics North America TZB4P400AA10R00
TZB4P400AA10R00 picture photo
Mfg. Part Number
TZB4P400AA10R00
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIMMER 8.5-40PF 100V SMD
Datasheet Download
TZB4P400AA10R00.pdf
Availability of TZB4P400AA10R00
QUANTITY
TZB4P400AA10R00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TZB4P400AA10R00
Internal Part NumberEIS-TZB4P400AA10R00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
SeriesTZB4
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance Range8.5 ~ 40pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated100V
Size / DimensionRectangular - 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.126" (3.20mm)
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TZB4P400AA10R00
Related LinksTZB4P40, TZB4P400AA10R00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TZB4P400AA10R00 Details Description
Related parts for TZB4P400AA10R00
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TXRX W/GENERATOR&CHECKER 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 GRN,GRN,X,RED datasheet.pdf
IC SOC 64K SMART CARD READ 44QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf