Murata Electronics North America TZB4R500AB10R
TZB4R500AB10R picture photo
Mfg. Part Number
TZB4R500AB10R
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
TZB4R500AB10R.pdf
Availability of TZB4R500AB10R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TZB4R500AB10R Order Process
Ship out your order
Specifications of TZB4R500AB10R
Internal Part NumberEIS-TZB4R500AB10R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship TZB4R500AB10R today.
SeriesTZB4R50
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-TZB4R500AB10R
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksTZB4R5, TZB4R500AB10R Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TZB4R500AB10R Details Description
Related parts for TZB4R500AB10R
IC PROM SER C-TEMP 3.3V 44-PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.75-3.6V 60W datasheet.pdf
HEAT SHRINK 3.00" datasheet.pdf