Murata Electronics North America TZB4R500EB10R01
TZB4R500EB10R01 picture photo
Mfg. Part Number
TZB4R500EB10R01
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors TRIMMER 7-50PF 50V SMD
Datasheet Download
TZB4R500EB10R01.pdf
Availability of TZB4R500EB10R01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TZB4R500EB10R01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TZB4R500EB10R01
Internal Part NumberEIS-TZB4R500EB10R01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship TZB4R500EB10R01 today.
SeriesTZB4R500E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-TZB4R500EB10R01
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksTZB4R50, TZB4R500EB10R01 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TZB4R500EB10R01 Details Description
Related parts for TZB4R500EB10R01
IC TERMINATOR SCSI 20-TSSOP datasheet.pdf
IC DRIVER MOSF DUAL SYNC 14SOIC datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC HALL EFFECT LATCH 6DFN datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 22POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
3.96 W/B CONN. TPA-3P datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS 0.5MM datasheet.pdf