Murata Electronics North America TZC3P200A110
TZC3P200A110 picture photo
Mfg. Part Number
TZC3P200A110
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
TZC3P200A110.pdf
Availability of TZC3P200A110
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TZC3P200A110 Order Process
Ship out your order
Specifications of TZC3P200A110
Internal Part NumberEIS-TZC3P200A110
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship TZC3P200A110 today.
SeriesTZC3P20
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-TZC3P200A110
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksTZC3P2, TZC3P200A110 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TZC3P200A110 Details Description
Related parts for TZC3P200A110
CONN RING 16-22 AWG #3/8 PIDG datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 300MA 1.1 OHM datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TPMS 3P PLUG ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V HCSL 25PPM 5X7MM datasheet.pdf