Vishay Semiconductor/Diodes Division TZMB3V3-GS18
TZMB3V3-GS18 picture photo
Mfg. Part Number
TZMB3V3-GS18
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD80
Datasheet Download
TZMB3V3-GS18.pdf
Availability of TZMB3V3-GS18
QUANTITY
TZMB3V3-GS18 Order Process
Ship out your order
Specifications of TZMB3V3-GS18
Internal Part NumberEIS-TZMB3V3-GS18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance±2%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr2µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TZMB3V3-GS18
Related LinksTZMB3V, TZMB3V3-GS18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TZMB3V3-GS18 Details Description
Related parts for TZMB3V3-GS18
RES ARRAY 8 RES 180K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 7.62MM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf