Murata Electronics North America TZS2Z100A001B00
TZS2Z100A001B00 picture photo
Mfg. Part Number
TZS2Z100A001B00
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIMMER 3.5-10PF 25V SMD
Datasheet Download
TZS2Z100A001B00.pdf
Availability of TZS2Z100A001B00
QUANTITY
TZS2Z100A001B00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TZS2Z100A001B00
Internal Part NumberEIS-TZS2Z100A001B00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 22/Apr/2015
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
SeriesTZS2
PackagingBulk
Capacitance Range3.5 ~ 10pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated25V
Size / DimensionRectangular - 0.106" L x 0.087" W (2.70mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TZS2Z100A001B00
Related LinksTZS2Z10, TZS2Z100A001B00 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TZS2Z100A001B00 Details Description
Related parts for TZS2Z100A001B00
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 200V 0.9A 4-SIP datasheet.pdf
SIDAC SYM 3CHP 170V 250A MS013 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.185" 5MM 3LD datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" RG58A BNCM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 588MA 600 MOHM datasheet.pdf