Vishay Semiconductor/Diodes Division TZX33A-TR
TZX33A-TR picture photo
Mfg. Part Number
TZX33A-TR
Brief Description
DIODE ZENER 33V 500MW DO35
Datasheet Download
TZX33A-TR.pdf
Availability of TZX33A-TR
QUANTITY
TZX33A-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of TZX33A-TR
Internal Part NumberEIS-TZX33A-TR
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)120 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 25V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TZX33A-TR
Related LinksTZX3, TZX33A-TR Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TZX33A-TR Details Description
Related parts for TZX33A-TR
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ3 PG16 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SW DOOR ROD SPDTX2 SCREW 125V datasheet.pdf