Vishay Semiconductor/Diodes Division TZX3V3A-TR
TZX3V3A-TR picture photo
Mfg. Part Number
TZX3V3A-TR
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35
Datasheet Download
TZX3V3A-TR.pdf
Availability of TZX3V3A-TR
QUANTITY
TZX3V3A-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of TZX3V3A-TR
Internal Part NumberEIS-TZX3V3A-TR
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TZX3V3A-TR
Related LinksTZX3V, TZX3V3A-TR Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TZX3V3A-TR Details Description
Related parts for TZX3V3A-TR
C.B. HOLE PLUG .200" SILIC BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 840MA 190 MOHM datasheet.pdf
CONN SOCKT IDC 26POS W/O KEY TIN datasheet.pdf
THERM NC 150C LEAD FRAME 2SIP datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A D2PAK datasheet.pdf
OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 47UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
SUPERGRIP HEATSINK 30X30X17.5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 470K OHM 14SOIC datasheet.pdf