Vishay Semiconductor/Diodes Division TZX3V9B-TR
TZX3V9B-TR picture photo
Mfg. Part Number
TZX3V9B-TR
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO35
Datasheet Download
TZX3V9B-TR.pdf
Availability of TZX3V9B-TR
QUANTITY
TZX3V9B-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of TZX3V9B-TR
Internal Part NumberEIS-TZX3V9B-TR
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TZX3V9B-TR
Related LinksTZX3V, TZX3V9B-TR Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TZX3V9B-TR Details Description
Related parts for TZX3V9B-TR
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 50POS 1MM SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A TSOT23-6 datasheet.pdf
IC XLATOR 9B LTCH TTL-ECL 28PLCC datasheet.pdf
IC STEREO AUDIO VOL CTRL 16-SOIC datasheet.pdf
DAC 8BIT DUAL SPI 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 200V 160A SOT227 datasheet.pdf