Hirose Electric Co Ltd U.FL-2LP-062N2D-A-(1000)
U.FL-2LP-062N2D-A-(1000) picture photo
Mfg. Part Number
U.FL-2LP-062N2D-A-(1000)
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE ASSY U.FL/U.FL 1000MM 1MM
Datasheet Download
U.FL-2LP-062N2D-A-(1000).pdf
Availability of U.FL-2LP-062N2D-A-(1000)
QUANTITY
U.FL-2LP-062N2D-A-(1000) Order Process
Ship out your order
Specifications of U.FL-2LP-062N2D-A-(1000)
Internal Part NumberEIS-U.FL-2LP-062N2D-A-(1000)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesU.FL
GenderFemale to Female
StyleU.FL to U.FL
1st ConnectorU.FL
2nd ConnectorU.FL
Length39.4" (1000.0mm)
Cable Type1.00mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)U.FL-2LP-062N2D-A-(1000)
Related LinksU.FL-2LP-062, U.FL-2LP-062N2D-A-(1000) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
U.FL-2LP-062N2D-A-(1000) Details Description
Related parts for U.FL-2LP-062N2D-A-(1000)
IC Z8 GP MCU 32K OTP 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 1.27MM datasheet.pdf
CTB datasheet.pdf
CAP FILM 0.16UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 400VDC datasheet.pdf