Hirose Electric Co Ltd U.FL-2LP-062N2D-A-(200)
U.FL-2LP-062N2D-A-(200) picture photo
Mfg. Part Number
U.FL-2LP-062N2D-A-(200)
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE ASSY U.FL/U.FL 200MM 1MM B
Datasheet Download
U.FL-2LP-062N2D-A-(200).pdf
Availability of U.FL-2LP-062N2D-A-(200)
QUANTITY
U.FL-2LP-062N2D-A-(200) Order Process
Ship out your order
Specifications of U.FL-2LP-062N2D-A-(200)
Internal Part NumberEIS-U.FL-2LP-062N2D-A-(200)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesU.FL
GenderFemale to Female
StyleU.FL to U.FL
1st ConnectorU.FL
2nd ConnectorU.FL
Length7.87" (200mm)
Cable Type1.00mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)U.FL-2LP-062N2D-A-(200)
Related LinksU.FL-2LP-06, U.FL-2LP-062N2D-A-(200) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
U.FL-2LP-062N2D-A-(200) Details Description
Related parts for U.FL-2LP-062N2D-A-(200)
DIODE GEN PURP 1KV 30A TO247AC datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 4K OTP 20SSOP datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP20H/AE20M/X datasheet.pdf
EVAL MOD DUAL-SOURCE FOR DP130 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 909 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
52 POS PLUG, 0.64 AND 2.80MM datasheet.pdf
DIGI STATIC LOC W/CARRYING CASE datasheet.pdf
CAP CER 62PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 100PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf