Hirose Electric Co Ltd U.FL-2LP-066N1-A-60
U.FL-2LP-066N1-A-60 picture photo
Mfg. Part Number
U.FL-2LP-066N1-A-60
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE ASSEM UFL-UFL 60MM 1.32
Datasheet Download
U.FL-2LP-066N1-A-60.pdf
Availability of U.FL-2LP-066N1-A-60
QUANTITY
U.FL-2LP-066N1-A-60 Order Process
Ship out your order
Specifications of U.FL-2LP-066N1-A-60
Internal Part NumberEIS-U.FL-2LP-066N1-A-60
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesU.FL
GenderFemale to Female
StyleU.FL to U.FL
1st ConnectorU.FL
2nd ConnectorU.FL
Length2.362" (60mm)
Cable Type1.32mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorGray
FeaturesShielded
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)U.FL-2LP-066N1-A-60
Related LinksU.FL-2LP-, U.FL-2LP-066N1-A-60 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
U.FL-2LP-066N1-A-60 Details Description
Related parts for U.FL-2LP-066N1-A-60
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 3A SMB datasheet.pdf
LED 2X5MM SUPER RED PANEL MOUNT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 125PSI 4VDC datasheet.pdf
MEMORY CARD SD 512MB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
MICRO 15C P 120" WHT FLOAT datasheet.pdf