Hirose Electric Co Ltd U.FL-2LP-066N1-A-60
U.FL-2LP-066N1-A-60 picture photo
Mfg. Part Number
U.FL-2LP-066N1-A-60
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CABLE ASSEM UFL-UFL 60MM 1.32
Datasheet Download
U.FL-2LP-066N1-A-60.pdf
Availability of U.FL-2LP-066N1-A-60
QUANTITY
U.FL-2LP-066N1-A-60 Order Process
Ship out your order
Specifications of U.FL-2LP-066N1-A-60
Internal Part NumberEIS-U.FL-2LP-066N1-A-60
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesU.FL
GenderFemale to Female
StyleU.FL to U.FL
1st ConnectorU.FL
2nd ConnectorU.FL
Length2.362" (60mm)
Cable Type1.32mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorGray
FeaturesShielded
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)U.FL-2LP-066N1-A-60
Related LinksU.FL-2LP-, U.FL-2LP-066N1-A-60 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
U.FL-2LP-066N1-A-60 Details Description
Related parts for U.FL-2LP-066N1-A-60
IC REG BUFFER 13-26BIT 64-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) TSOT-23-5 datasheet.pdf
SENSOR FIBER OPTIC 2M datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 10MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 910MA 290 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 2MM CABLE datasheet.pdf