Toshiba Semiconductor & Storage U20DL2C48A(TE24L,Q
U20DL2C48A(TE24L,Q picture photo
Mfg. Part Number
U20DL2C48A(TE24L,Q
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY GP 200V 20A TO220SM
Datasheet Download
U20DL2C48A(TE24L,Q.pdf
Availability of U20DL2C48A(TE24L,Q
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
U20DL2C48A(TE24L,Q Order Process
Ship out your order
Specifications of U20DL2C48A(TE24L,Q
Internal Part NumberEIS-U20DL2C48A(TE24L,Q
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If980mV @ 10A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)35ns
Current - Reverse Leakage @ Vr50µA @ 200V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-220SM
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)U20DL2C48A(TE24L,Q
Related LinksU20DL2C48, U20DL2C48A(TE24L,Q Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
U20DL2C48A(TE24L,Q Details Description
Related parts for U20DL2C48A(TE24L,Q
IC OTP 4MBIT 90NS 40DIP datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES CURRENT SENSE .08 OHM 5W 5% datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR SCH TRIG 8XSON datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONN HDR 40POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 200MA 550 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144QFP datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf