Amphenol Commercial Products U77-A2110-1001
U77-A2110-1001 picture photo
Mfg. Part Number
U77-A2110-1001
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN SFP CAGE 1X2 PCB R/A
Datasheet Download
U77-A2110-1001.pdf
Availability of U77-A2110-1001
QUANTITY
U77-A2110-1001 Order Process
Ship out your order
Specifications of U77-A2110-1001
Internal Part NumberEIS-U77-A2110-1001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Speed I/O Connectors
Communication Solutions
Standard Package450
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
SeriesU77
PackagingTray
Connector StyleCage, Ganged (1 x 2)
Connector TypeSFP
Number of Positions-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationPress-Fit
Features-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)U77-A2110-1001
Related LinksU77-A21, U77-A2110-1001 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
U77-A2110-1001 Details Description
Related parts for U77-A2110-1001
CONN HEADER 14POS 4.2MM STR GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 2M CONN MOD datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1411 datasheet.pdf