Amphenol Commercial Products U92-A110-1001-30
U92-A110-1001-30 picture photo
Mfg. Part Number
U92-A110-1001-30
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN MINI SAS RCPT W/CAGE R/A
Datasheet Download
U92-A110-1001-30.pdf
Availability of U92-A110-1001-30
QUANTITY
U92-A110-1001-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of U92-A110-1001-30
Internal Part NumberEIS-U92-A110-1001-30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Speed I/O Connectors
Communication Solutions
Standard Package480
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
SeriesU92
PackagingTray
Connector StyleReceptacle with Cage
Connector TypeSAS, Mini
Number of Positions36
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationPress-Fit
FeaturesEMI Shielded
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)U92-A110-1001-30
Related LinksU92-A110, U92-A110-1001-30 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
U92-A110-1001-30 Details Description
Related parts for U92-A110-1001-30
IC BRIDGE RECT 4A 50V KBL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 271K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
TURTLE WRAP 3" BLACK 25' datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
LJT 37C 37#22D SKT PLUG datasheet.pdf
250 MHz, General Purpose Voltage Feedback Op Amps IC datasheet.pdf