Riedon UAL50-30RF8
UAL50-30RF8 picture photo
Mfg. Part Number
UAL50-30RF8
Brief Description
RES CHAS MNT 30 OHM 1% 50W
Datasheet Download
UAL50-30RF8.pdf
Availability of UAL50-30RF8
QUANTITY
UAL50-30RF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of UAL50-30RF8
Internal Part NumberEIS-UAL50-30RF8
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30
Tolerance±1%
Power (Watts)50W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.969" L x 1.142" W (50.00mm x 29.00mm)
Height0.630" (16.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UAL50-30RF8
Related LinksUAL50, UAL50-30RF8 Datasheet, Riedon Distributor
UAL50-30RF8 Details Description
Related parts for UAL50-30RF8
IC MOSFET DRVR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
RETAINING CLIP FOR 15.7MM RT78 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 0.009 OHM 0.5% 5W 3637 datasheet.pdf
WIFI MODULE INT ANTENNA datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf
CIRCULAR CONNECTOR WITH HARAX M8 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 6W datasheet.pdf