Murata Electronics North America UCE-1.5/20-D48N-C
UCE-1.5/20-D48N-C picture photo
Mfg. Part Number
UCE-1.5/20-D48N-C
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Isolated, High-Density, Eighth-Brick 100W DC/DC Converters
Datasheet Download
UCE-1.5/20-D48N-C.pdf
Availability of UCE-1.5/20-D48N-C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UCE-1.5/20-D48N-C Order Process
Ship out your order
Specifications of UCE-1.5/20-D48N-C
Internal Part NumberEIS-UCE-1.5/20-D48N-C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship UCE-1.5/20-D48N-C today.
SeriesUCE-1.5/20
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-UCE-1.5/20-D48N-C
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksUCE-1.5/, UCE-1.5/20-D48N-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
UCE-1.5/20-D48N-C Details Description
Related parts for UCE-1.5/20-D48N-C
IC FPGA 148 I/O 240QFP datasheet.pdf
DIODE PIN SWITCHING 20V SOD-323 datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO R/A 12POS 30AU datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN 19POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf