Murata Electronics North America UCH-3.3/15-D48N-C
UCH-3.3/15-D48N-C picture photo
Mfg. Part Number
UCH-3.3/15-D48N-C
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
1.8−15V Output DC/DC Converters
Datasheet Download
UCH-3.3/15-D48N-C.pdf
Availability of UCH-3.3/15-D48N-C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UCH-3.3/15-D48N-C Order Process
Ship out your order
Specifications of UCH-3.3/15-D48N-C
Internal Part NumberEIS-UCH-3.3/15-D48N-C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship UCH-3.3/15-D48N-C today.
SeriesUCH-3.3/15
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-UCH-3.3/15-D48N-C
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksUCH-3.3/, UCH-3.3/15-D48N-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
UCH-3.3/15-D48N-C Details Description
Related parts for UCH-3.3/15-D48N-C
RES 16M OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONN PLUG 160POS DL VERT SMD datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
6610 APPLIANCE OUTLET 15A 70 datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RING TERMINAL M5 TIN datasheet.pdf
CHASSIS ALUM NATURAL 5"L X 9.5"W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
3PAIR CMF WITH ESD IN UDF datasheet.pdf
IC MONOLITHIC SENSOR datasheet.pdf
ANTENNA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf