Murata Electronics North America UCH-3.3/30-D48N-C
UCH-3.3/30-D48N-C picture photo
Mfg. Part Number
UCH-3.3/30-D48N-C
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
1.8−15V Output DC/DC Converters
Datasheet Download
UCH-3.3/30-D48N-C.pdf
Availability of UCH-3.3/30-D48N-C
QUANTITY
UCH-3.3/30-D48N-C Order Process
Ship out your order
Specifications of UCH-3.3/30-D48N-C
Internal Part NumberEIS-UCH-3.3/30-D48N-C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship UCH-3.3/30-D48N-C today.
SeriesUCH-3.3/30
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-UCH-3.3/30-D48N-C
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksUCH-3.3/, UCH-3.3/30-D48N-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
UCH-3.3/30-D48N-C Details Description
Related parts for UCH-3.3/30-D48N-C
JUMPER-H1507TR/A2015R/H1505TR 5" datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.2PF 100V 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2A 11-32VIN 9V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 31POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HELASIGN .5 X .5 X1.5 240/PK datasheet.pdf
OSC VCTCXO 32.768MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS CABLE PIN datasheet.pdf
TXRX RF SIGFOX 868MHZ 32VQFN datasheet.pdf