Murata Electronics North America UCQ-3.3-35-D24PHCY
UCQ-3.3-35-D24PHCY picture photo
Mfg. Part Number
UCQ-3.3-35-D24PHCY
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Low-Profile, Quarter Brick, 8.3-40 Amp Isolated DC/DC Converters
Datasheet Download
UCQ-3.3-35-D24PHCY.pdf
Availability of UCQ-3.3-35-D24PHCY
QUANTITY
UCQ-3.3-35-D24PHCY Order Process
Ship out your order
Specifications of UCQ-3.3-35-D24PHCY
Internal Part NumberEIS-UCQ-3.3-35-D24PHCY
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship UCQ-3.3-35-D24PHCY today.
SeriesUCQ-3.3-35
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-UCQ-3.3-35-D24PHCY
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksUCQ-3.3-3, UCQ-3.3-35-D24PHCY Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
UCQ-3.3-35-D24PHCY Details Description
Related parts for UCQ-3.3-35-D24PHCY
CONVERTER DC-DC 15W 48V/12V SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 12A 125V datasheet.pdf
CAP MICA 8PF 0.5PF 500V 1210 datasheet.pdf
TAPE ADHSIVE TRANSFER 3/4" X 5YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
LAMP T3-1/4 MINI BAYONET BASE datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
14 PIN RECEPTACLE 1.27MM I/O CON datasheet.pdf