Rohm Semiconductor UDZVTE-179.1B
UDZVTE-179.1B picture photo
Mfg. Part Number
UDZVTE-179.1B
Brief Description
DIODE ZENER 9.1V 200MW UMD2
Datasheet Download
UDZVTE-179.1B.pdf
Availability of UDZVTE-179.1B
QUANTITY
UDZVTE-179.1B Order Process
Ship out your order
Specifications of UDZVTE-179.1B
Internal Part NumberEIS-UDZVTE-179.1B
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)9.1V
Tolerance-
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Supplier Device PackageUMD2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UDZVTE-179.1B
Related LinksUDZVTE, UDZVTE-179.1B Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
UDZVTE-179.1B Details Description
Related parts for UDZVTE-179.1B
RES 107K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWTICH DUAL SPST 8MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2500K 4SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS SKT datasheet.pdf