Amphenol Commercial Products UE76-A20-5000T
UE76-A20-5000T picture photo
Mfg. Part Number
UE76-A20-5000T
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
CONN RECPT SFP+ 20POS R/A SMT
Datasheet Download
UE76-A20-5000T.pdf
Availability of UE76-A20-5000T
QUANTITY
UE76-A20-5000T Order Process
Ship out your order
Specifications of UE76-A20-5000T
Internal Part NumberEIS-UE76-A20-5000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Speed I/O Connectors
Communication Solutions
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
SeriesUE76
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StyleReceptacle
Connector TypeSFP+
Number of Positions20
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UE76-A20-5000T
Related LinksUE76-A2, UE76-A20-5000T Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
UE76-A20-5000T Details Description
Related parts for UE76-A20-5000T
SWITCH KEYLOCK SP3T STR PC 28V datasheet.pdf
UDOC FLASH DISK 256MB datasheet.pdf
IC ASYNC COMM ELEMENT 48-TQFP datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 230MW SC59 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.32 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
SPARE CONTROLLER datasheet.pdf
CAP CER 22UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf