Future Designs Inc. UEZGUI-1788-43WQR
UEZGUI-1788-43WQR picture photo
Mfg. Part Number
UEZGUI-1788-43WQR
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Sensors
Brief Description
KIT DEV 4.3" TOUCH SCREEN
Datasheet Download
UEZGUI-1788-43WQR.pdf
Availability of UEZGUI-1788-43WQR
QUANTITY
UEZGUI-1788-43WQR Order Process
Ship out your order
Specifications of UEZGUI-1788-43WQR
Internal Part NumberEIS-UEZGUI-1788-43WQR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesµEZ GUI
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Sensors
SeriesuEZ® GUI
Sensor TypeTouch Screen
Sensing Range-
InterfaceSerial
Sensitivity-
Voltage - Supply5V, USB
EmbeddedYes, MCU, 32-Bit
Supplied ContentsBoard, LCD Module, Cables, Debugger, microSD™ Card with Documentation, Software
Utilized IC / PartLPC1788
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UEZGUI-1788-43WQR
Related LinksUEZGUI-1, UEZGUI-1788-43WQR Datasheet, Future Designs Inc. Distributor
UEZGUI-1788-43WQR Details Description
Related parts for UEZGUI-1788-43WQR
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CBL RIBN 44COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32K FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS HIGH 25PPM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 25MM datasheet.pdf
MINIFLEX CLIP TO 4MM J SILIC 0.4 datasheet.pdf
SENSTHERMOHD3 95C 6W BREAK datasheet.pdf